متفرقه

جواهرات خود در هنگام شیوع ویروس کرونا ضدعفونی کنید!

ضدعفونی جواهرات در هنگام کرونا
شیوع ویروس کرونا و همه­ گیری یا به اصطلاح پاندمی بیماری کووید 19 ناشی از آن، آدمی را بر آن داشت که اهمیت رعایت مسائل بهداشتی را جدی بگیرد و از آغازین روزهای شیوع، دست­ ها و البسه را به طور مداوم ضدعفونی کند. در حالی که هنوز ضدعفونی و شستن جواهرات و اکسسوری­ های روزانه همچون ساعت، انگشتر، گوشواره و … امری عادی نشده است. با وجود این انگشتر، النگو و … می­توانند پر از انواع باکتری­ ها و ویروس ها باشند. در این مقاله سعی بر آن است که با رعایت چند نکته در مورد ضدعفونی جواهرات، هم در راستای بهداشت فردی و ایمن نگه داشتن خود و هم نگه­داری از جواهرات گام برداریم.
  • خودداری از استفاده از جواهرات سنگین

بهتر است برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا، کلا از جواهراتی که تمیز کردن آنها سخت است، استفاده نکنیم.
  • ضدعفونی جواهرات ممنوع

احتمال آسیب به جواهرات با ضدعفونی به وسیله ضدعفونی کننده های بر پایه الکل وجود دارد. به خصوص از مالیدن الکل روی سنگای گرانها خودداری کنید زیرا این کار می تواند به سطح آنها آسیب برساند.
  • نکته مهم و بسیار ساده

قبل از استفاده از مواد صابونی، لوسیون ها جواهرات را در بیاورید. جمع شدن این مواد زیر جواهرات، پشت سنگها و الماس به آنها آسیب می رساند و ظاهر آنها را کدر می کند.
  • بهترین راه برای ضدعفونی جواهرات

    شستن آنها با آب ولرم و صابون ملایم است، آن هم به صورت جداگانه. پس از شستن 20 ثانیه­ ای دست ها، انگشتر و دستبند خود را نیز 20 ثانیه بشورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *