بسمه تعالی

ضمن خیر مقدم به شما طراح عزیز و تشکر از بازدید شما از وب سایت فروشگاهی زرنگارسرا، عرض می‌نماییم عضویت طراحان طلا و جواهر در زرنگارسرا طی مراحل زیر صورت می‌پذیرد. این مراحل در تصاویر با اتیکت‌های قرمز رنگ شماره گذاری و مشخص شده‌اند.
 • پس از ورود به صفحه اصلی سایت (سرای اصلی) از بخش منوی بالای صفحه گزینه “ورود/عضویت” را انتخاب نمایید (شماره 1).
ورود و نام نویسی

دکمه ورود و عضویت در سایت

 • اکنون در پاپ آپ باز شده در سمت راست صفحه، گزینه “ایجاد یک حساب کاربری” را انتخاب نمایید (شماره 2). لازم به ذکر است پس از طی کامل مراحل عضویت، از همین بخش می‌توانید با درج اطلاعات نام کاربری و رمز عبور وارد پیشخوان (پروفایل) خود در سایت زرنگارسرا بشوید (شماره 3 و 4) و در صورت فراموشی رمز با انتخاب گزینه “رمز خود را فراموش کرده‌اید؟” مراحل بازیابی آن را انجام دهید (شماره 5).
Create account

ایجاد یک حساب کاربری برای طراحان سه بعدی طلا و جواهر

 • پس از ورود به صفحه اصلی ورود یا عضویت، در ستون سمت راست با انتخاب گزینه “طراح هستم” (شماره 6) اقدام به درج اطلاعات خود نمایید.
تعیین طراح یا مشتری
  • نام کاربری: انتخاب یک نام دلخواه یکتا که شما را از دیگر کاربران متمایز می‌نماید.
  • آدرس ایمیل: در این بخش آدرس ایمیل خود وارد نمایید. لازم به ذکر است برخی از مکاتبات و اطلاع رسانی‌های زرنگارسرا از طریق ارسال محتوا به این ایمیل صورت می‌پذیرد بنابراین توصیه می‌شود از آدرس ایمیلی استفاده نمایید که فعال بوده و بصورت مرتب از سوی شما بازدید می‌شود.
  • گذرواژه: انتخاب گذرواژه باید به نحوی باشد که از امنیت قابل قبولی برخوردار باشد. در صورت سست بودن رمز عبور، پیغامی مبنی بر انتخاب رمز عبور قوی‌تر نشان داده می‌شود.
  • نام و نام خانوادگی: در این بخش طراح باید نام و نام خانوادگی خود را بصورت صحیح و کامل درج نماید. علت این موضوع آن است که با توجه به اینکه پس از خرید آثار توسط خریداران، انتقالات مالی از سوی فروشگاه زرنگارسرا به حساب بانکی طراح از طریق سیستم شاپرک صورت می‌پذیرد، بنابراین نیاز است مشخصات حساب بانکی مقصد با اطلاعات صاحب حساب (طراح صاحب اثر) مطابقت داشته باشد. لازم به ذکر است پس از عضویت و تایید حساب کاربری طراح، امکان تغییر نام و نام خانوادگی او وجود ندارد.
  • نام فروشگاه: در این بخش نیاز است نام دلخواه فروشگاه خود را وارد نمایید. نام فروشگاه باید به زبان انگلیسی و بدون کاراکترهایی از قبیل (!,@,#,$,%,^,&,*,-) باشد. در وب سایت زرنگارسرا، علاوه بر نمایش آثار تمام طراحان در فروشگاه، هر طراح صفحه فروشگاهی مختص به خود را نیز دارد که در آن تنها آثار مربوط به آن طراح و امتیاز او قابل مشاهده است. بنابراین، نیاز است نام وارد شده در این قسمت یکتا باشد. در صورت یکتا بودن نام فروشگاه، عبارت “در دسترس” و در صورت تکراری بودن آن عبارت “موجود نیست” در بخش آدرس فروشگاه نمایش داده می‌شود.
  • شماره تلفن همراه: در این بخش شماره تلفن همراه فعال خود را وارد نمایید. لازم به ذکر است بسیاری از اطلاع رسانی‌ها توسط این شماره تلفن به طراح، اطلاع داده می‌شود.
 • پس از درج اطلاعات، با انتخاب گزینه “I’m not a robot” (شماره 7) و مطالعه کامل شرایط و ضوابط و سیاست حفظ حریم خصوصی (شماره 8)، با کلیک بر روی دکمه عضویت، اطلاعات خود را ثبت نمایید.
تکمیل فرم مشخصات طراح
 • در این مرحله، یک ایمیل جهت فعال سازی حساب کاربری ایجاد شده به ایمیل شما از سوی زرنگارسرا ارسال می‌شود. دقت نمایید، ممکن است بر اساس تنظیمات ایمیل شما، ایمیل ارسالی در بخش هرزنامه‌ها (Spam) قرار گرفته باشد. بنابراین این بخش از ایمیل خود را نیز چک نمایید.
 • با کلیک بر روی لینک موجود در محتوای ایمیل ارسالی، به سایت زرنگارسرا منتقل شده و حساب کاربری شما فعال می‌شود.
نمونه ایمیل ارسالی از طرف زرنگارسرا
 • اکنون نیاز است جهت فعال سازی امکان افزودن نگاره (طرح)، پس از وارد شدن به بخش میز طراح (شماره 11) اطلاعات حساب بانکی خود را از بخش “تنظیمات -> پرداخت” وارد نمایید (شماره 12).
dashboard
 • درج اطلاعات حساب بانکی شامل نام صاحب حساب (طراح)، شماره حساب بانکی، نام بانک الزامی است. لازم به ذکر است این اطلاعات پس از ثبت، قابل ویرایش نبوده و طراح موظف است در صورت نیاز به تغییر اطلاعات حساب بانکی، موارد را از طریق تماس با فروشگاه زرنگارسرا و یا ارسال ایمیل به بخش پشتیبانی به آدرس support [at] zarnegarsar [dot] ir پیگیری نماید.
ٍE account
 • پس از ثبت اطلاعات حساب بانکی (شماره 13)، ظرف مدت حداکثر یک روز کاری اطلاعات درج شده از سوی کارشناسان زرنگارسرا بررسی شده و در صورت مطابقت اطلاعات وارد شده، امکان افزودن طرح (نگاره) برای طراح فراهم می‌شود.
 • جهت آشنایی با نحوه افزودن طرح (نگاره) به بخش راهنمای طراحان مراجعه نمایید (شماره 14).

راهنمای طراحان طلا و جواهر