بسمه تعالی

فروشگاه آنلاین زرنگارسرا، اولین وب سایت تخصصی تجارت آزاد (خرید و فروش) طرح‌های سه بعدی (3D) طلا و جواهر در ایران، از ابتدای سال 1400 شمسی با هدف تسهیل در این امر، تاسیس شد. زرنگارسرا، با ایجاد بستری نوین جهت عرضه فایل‌های دیجیتالی محصولات طراحی شده توسط طراحان (نگارنده) ایرانی، امکان اتصال مستقیم و بی واسطه آنان به تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگانِ مصنوعات طلا و جواهر مانند کارگاه‌های طلا سازی و گالری‌ها را فراهم ساخته است. در واقع، از طریق این بستر طراحانِ طلا و جواهر ایرانی به بازاری به وسعت کشور ایران متصل شده و خریداران این نوع محصولات دیجیتالی، نیز می توانند بدون واسطه به تنوع و گستره‌ای عظیم از برترین و به روز ترین طرح‌های سه بعدی در این صنعت جهانی و درآمدزا، دسترسی داشته باشند.

مدل کسب و کار در فروشگاه اینترنتی زرنگارسرا از نوع مارکت پِلِیس (بازارگاه) بوده که در آن تأمین‌کنندگان (طراحان) می‌توانند همچون فروشندگان در هر صنعتی، محصولات خود را در ویترین اختصاصی خود عرضه و قیمت‌ تولیدات مجازی خود را شخصاً تعیین و مدیریت نمایند. در واقع، مجموعه زرنگارسرا دخالت مستقیم در نحوه قیمت‌گذاری کالاها را ندارد بلکه با ایجاد یک فضای رقابتی سالم میان طراحان، سعی در فراهم ساختن ارتباطی دو سویه میان خریدار و فروشنده در بستری امن و پویا دارد تا از طریق این فضای رقابتی، علاوه بر افزایش سطح کیفی محصولات (نگاره‌ها)، در قیمت تعیین شده‌ی آن‌ها از سوی فروشندگان نیز تعادلی پایدار ایجاد نماید. لازم به ذکر است، در بخش سیاست‌های قیمت گذاری در صفحه شرایط و ضوابط سایت زرنگارسرا مطالب جامعی در این زمینه بیان شده است.

خدمات زرنگارسرا در این مدل کسب ‌و کار معطوف به حوزه‌های تولید محتوا برای محصولات عرضه شده، انبارداری مجازی و پردازش، خدمات بازاریابی، ایجاد بستری امن جهت انتقال ریالی میان خریدار و فروشنده و در یک کلام خدمات لجستیک مجازی (Virtual Logistics) به تمام نقاط کشور بصورت آنلاین در بستر اینترنت است. همچنین، ارزیابی کیفی حداقل‌های لازم جهت عرضه یک طرح در فروشگاه، خدمات پس از فروش، پیگیری شکایات و رسیدگی به آن‌ها از دیگر خدمات رایگان زرنگارسرا است.

ما قصد داریم با رونق این مدل کسب و کار که مزایای بکارگیری آن از جنبه های گوناگون بخصوص نوآوری و شکوفایی اقتصادی، در اغلب صنایع در کشورهای پیشرفته‌ی جهان به اثبات رسیده است، در کشور عزیزمان ایران نیز با تغییر سبک سنتی موجود در این صنعت مدرن یعنی طراحی و ساخت مصنوعات طلا و جواهر، به اندازه توان و ظرفیت خود، تحولی سازنده ایجاد نماییم تا در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «تولید، پشتیبانی ها و مانع‌زدایی ها» نامگذاری شده است، قدمی کوچک در این راه برداشته باشیم.

در این راستا، امکانات و قابلیت‌هایی در فروشگاه آنلاین زرنگارسرا فراهم آمده است، که در ادامه بخشی از آن آورده شده است.

 • با زرنگارسرا آثار خود را در کنار آثار برترین طراحان طلا و جواهر نمایش دهید.
 • با زرنگارسرا از بین برترین و به روزترین آثار سه بعدی طراحی طلا و جواهر حق انتخاب دارید.
 • با زرنگارسرا خود را به عنوان یک طراح طلا و جواهر مطرح کنید.
 • با زرنگارسرا ایده های طراحی خود را به نمایش بگذارید و بازخورد بگیرید.
 • با زرنگارسرا به عنوان یک طراح طلا و جواهر کسب درآمد کنید.
 • با زرنگارسرا هزینه رفت و آمد به محل کار را به صفر برسانید و کارفرمای خود شوید.
 • با زرنگارسرا با طرح های منتخب مسابقات ملی و بین المللی طلا و جواهر آشنا شوید.
 • با زرنگارسرا با بررسی بازخورد از طرح های به نمایش گذاشته شده، سلیقه مخاطب خود را بشناسید.
 • با زرنگارسرا در مورد طراحی طلا و جواهر و هر آنچه مربوط به این هنر است، اطلاعات بدست آورید.
 • با زرنگارسرا با تماشای فیلم های آموزشی در ارتباط با علم طراحی طلا و جواهر مهارت های خود را افزایش دهید.
 • با زرنگارسرا برای درآمد از طریق مدلسازی و کپی طرح، حق انتخاب دارید.
 • با زرنگارسرا با نرم افزارهای مربوط به طراحی طلا و جواهر آشنا شوید.