بسمه تعالی

 • پس از عضویت در وب سایت، به عنوان طراح و تایید اطلاعات حساب بانکی درج شده از سوی طراح توسط کارشناسان فروشگاه زرنگارسرا، امکان افزودن طرح (نگاره) برای طراح فراهم می‌شود. شما می توانید با مشاهده ویدئو آموزشی زیر و مطالعه نکات ذکر شده در ادامه همین صفحه با نحوه ثبت طرح (نگاره) آشنا شوید.

<<< دانلود فیلم آموزش ثبت طرح سه بعدی طلا و جواهر در وب سایت زرنگارسرا >>>

 

 • برای ثبت طرح (نگاره)، پس ورود به سایت (شماره 1) با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور (شماره های 2 و 3) از طریق منوی حساب کاربری (شماره 6) وارد بخش میز کار طراح (شماره 7) شده و سپس از منوی سمت راست، گزینه مدیریت نگاره‌ها (شماره 8) را انتخاب نمایید. در این بخش، طراح می‌تواند عملیات‌های افزودن نگاره، ویرایش نگاره‌های موجود و حذف آن‌ها را انجام دهد.

ورود و نام نویسی

صفحه ورود طراح

 

مدیریت نگاره (طرح طلا و جواهر)

 • با انتخاب گزینه “افزودن نگاره جدید” به ثبت طرح جدید خود بپردازید (شماره 9).

دسته بندی طرح سه بعدی

 • در ثبت یک نگاره مراحل زیر را به ترتیب باید انجام دهید؛
 • دسته بندی نگاره مورد نظر خود را از میان دسته بندی های موجود انتخاب کنید (شماره 10). لازم به ذکر است، دسته طرح مورد نظر باید بصورت جزئی (زیر سطوح) انتخاب شود، بنابراین از انتخاب سطوح اصلیِ دسته بندی‌ها، یعنی سراها اجتناب نمایید (شماره 11).

دسته بندی نگاره سه بعدی

 • سپس دکمه “مرحله بعد” را کلیک نمایید. در این زمان یک نام به صورت خودکار به نگاره شما اختصاص داده می شود و به بخش مشخصات نگاره منتقل می شوید (شماره 12).
 • انتخاب برچسب ها، شرح کوتاه و توضیحات به هر چه بهتر دیده شدن نگاره شما در دسته بندی­‌های مشخص و جستجوی مشتری ها کمک شایانی خواهد کرد (شماره های 13، 14 و 15).

توضیحات محصول

 • در بخش موجودی شما باید تعداد فروش مجاز نگاره (طرح) را مشخص نمایید. در صورتی که این مقدار برابر با عدد 1 انتخاب شود، طرح شما با برچسب “انحصاری” در فروشگاه زرنگارسرا به نمایش گذاشته می شود. در صورتی که طرحی انحصاری معرفی شود نیاز است قوانین مربوط به آن توسط طراح رعایت گردد. برای اطلاع از این قوانین به بخش شرایط و ضوابط در سایت مراجعه نمایید. همچنین اگر مقدار مجاز فروش عددی بین 2 تا 5 تعیین شود، طرح مربوطه با برچسب “محدود” در فروشگاه نشان داده می شود تا به بازدید کنندگان این پیام را منتقل کند که تعداد خریداران این طرح محدود و حداکثر 5 نفر می تواند باشد.

تعداد فروش مجاز

 • مقادیر دقیق وزن (شماره 16) و ابعاد (شماره 17) طرح مورد نظر خود را در بخش مشخصات فیزیکی وارد بفرمایید. توجه کنید این موارد در انتخاب خریدار بسیار اهمیت دارد و هرگونه اشتباه در درج آنها مشمول شرایط عودت خرید صورت گرفته توسط خریدار خواهد شد.
 • با استفاده از دستور “ MetalWeights” در نرم افزار Gemvision matrix می توانید وزن نگاره خود را تخمین بزنید. فقط توجه داشته باشید که وزن  Gold 10K را در قسمت شماره 16 وارد بفرمایید. (مشاهده فیلم آموزش محاسبه وزن در نرم افزار ماتریکس یا راینو)
 • در صورتی که طرح شما از نوع “سنگ سوار” است، نیاز است اطلاعات کامل سنگ ها شامل سایز، تعداد و نوع آن در قالب یک تصویر از مجموعه تصاویر نگاره توسط “نرم افزار آپلود فایل نگاره ها” آپلود شود. برای آموزش نحوه تولید این تصویر در نرم افزار ماتریکس، به فیلم آموزشی موجود در بند قبل مراجعه بفرمایید.
 • با استفاده از دستور “Bounding box” و انتخاب طرح سه بعدی در نرم افزار Gemvision matrix می توانید ابعاد دقیق کار خود را از اطلاعات جعبه محاط شده بر آن تعیین بفرمایید. (مشاهده فیلم آموزش محاسبه ابعاد طرح در نرم افزار ماتریکس یا راینو)

 • در بخش ویژگی، پس از انتخاب هر یک از ویژگی های مورد نظر (“فرمت فایل”، “نوع محصول” و “مدل”) (شماره 20) گزینه “انتخاب ویژگی را زده، مشخصات مربوط به آن ویژگی قابل تغییر خواهد بود. پس از پر کردن مقادیر مربوط به ویژگی مورد نظر گزینه “ذخیره ویژگی” (شماره 23) را انتخاب کنید.

ویژگی های طرح های سه بعدی

ویژگی های محصول

 • پس از “ذخیره ویژگی” گزینه “اعمال ویژگی” (شماره 24) فعال شده و پس از انتخاب آن، همه ویژگی های مطرح شده به نگاره شما الصاق می شود و یک هشتک (شماره 25) به هر یک از فرمت های فایل اختصاص پیدا می کند.
 • با انتخاب هشتک (کلیک روی هشتک) قسمت مشخصات فایل باز خواهد شد و شما می توانید قیمت مورد نظر (شماره 26) و در صورت نیاز قیمت حراج (شماره 27) و زمان شروع و پایان حراج را مشخص کنید.

هشتگ محصول سه بعدی

 • پس از کپی نام فایل (شماره 28) با فشردن دکمه “کپی” به نرم افزار آپلود فایل مراجعه کرده و فایل ها و تصاویر مربوط به نگاره را آپلود بفرمایید. برای دانلود این نرم افزار و نحوه استفاده از آن می توانید به بخش “چارسو/ نرم افزار/ نرم افزار آپلود فایل نگاره ها” مراجعه نمایید. اگرچه زرنگارسرا تمام تلاش خود را در راستای حفاظت از فایل های سه بعدی شما با ایجاد بستری ایمن کرده است اما جهت ایجاد اطمینان خاطر طراحان از عدم سو استفاده از فایلهای ایشان، این امکان فراهم شده است که فایل های خود را بر روی فضای ابری اختصاصی خود آپلود کرده و تنها لینک دانلود آن را در صفحه ثبت محصول در زرنگارسرا ثبت نمایند. در این روش طراح در صورت استفاده از سه فضای ابری نخست پیشنهادی در صفحه “روش های ثبت نگاره در فروشگاه زرنگارسرا“به گزارش تعداد دانلود فایل خود دسترسی دارد. بدین ترتیب می تواند مطمئن شود که فایل ایشان، پس از هر خرید، صرفا توسط خریدار دانلود شده است.
 • از آنجایی که در صورت آپلود فایل در فضای ابری اختصاصی، امکان بررسی فنی فایل های طراحان توسط کارشناسان زرنگارسرا  و مطابقت آنها با اطلاعات وارد شده در صفحه محصول نیست، این نحوه فروش آثار مشمول قانون سرویس مهلت تست دو روزه می شود که جزییات آن در صفحه “شرایط و ضوابط” آورده شده است.
 • دقت نمایید، فرمت تصاویر صرفاً می تواند jpg یا jpeg باشد و طول و عرض تصاویر نیز باید با هم برابر و عددی بین 600 تا 2000 پیکسل باشند. 

 • پس از آپلود فایل ها و تصاویر، آدرس فایل تولید شده در نرم افزار را کپی کرده و به صفحه ثبت طرح در سایت بازگشته و با استفاده از کلیدهای میانبر “Ctrl + V” در قسمت آدرس فایل  (29) برای فرمت فایل مربوطه جایگذاری نمایید.
 • سپس دکمه ذخیره تغییرات را برای ذخیره آدرس فایل و قیمت های تعیین شده کلیک نمایید.
 • فرآیند ثبت طرح را با انتخاب گزینه “ذخیره نگاره” تکمیل بفرمایید. در صورت عدم وجود نقص در اطلاعات ثبت شده، شما به صفحه مدیریت نگاره‌ها منتقل شده که در آن لیستی از طرح‌های ثبت شده توسط شما قابل مشاهده است. در صورت نیاز به ویرایش می توانید با قرار دادن ماوس بر روی طرح مورد نظر و کلیک بر روی دکمه ویرایش، به صفحه ثبت اطلاعات طرح بازگردید.
 • در نهایت، در صورت عدم نیاز به ویرایش دوباره، درخواستِ بررسیِ طرحِ ثبت شده را از طریق ارسال یک تیکت پشتیبانی به واحد “دپارتمان ارزیابی نگاره ها” و با عنوان “بررسی نگاره”، ثبت نمایید. حتماً در محتوای تیکت، نام دقیق و کامل طرح خود را ذکر کنید (به عنوان مثال: طرح گوشواره آویزی 10870-2021). برای کپی نام طرح می توانید از دکمه “کپی کردن” موجود در ابتدای صفحه ثبت محصول (در کنار مشخصه “عنوان”) استفاده نمایید.
 • پس از ارسال تیکت، کارشناسان واحد ارزیابی زرنگارسرا، طرح ثبت شده را بررسی نموده تا در صورت تایید در فروشگاه زرنگارسرا قرار گیرد (این فرآیند حداکثر در 1 روز کاری به طول می انجامد). در صورت تایید طرح و نمایش آن در فروشگاه یا وجود هر گونه نقص در اطلاعات ثبت شده از جمله فایل ها و تصاویر آپلود شده، مراتب از طریق همان تیکت ارسال شده به شما اطلاع رسانی می شود.
 • توجه نمایید، پس از تایید طرح توسط کارشناسان زرنگارسرا امکان ویرایش طرح یا حذف آن وجود ندارد.
والسلام